Wigilia drużyny 2023

wpis w: Wszystko | 0

16 grudnia 2023 r. na zaproszenie drużyny na wigilię przybyła starszyzna. Niestety drużyna nie uczestniczyła w pełnym składzie ze względu na to, że część harcerzy w tym samym czasie w odbierało w Gdańsku Betlejemskie Światełko Pokoju. Na początku uroczystej kolacji drużynowy złożył życzenia bożonarodzeniowe wszystkim obecnym. Miłym akcentem były też życzenia, które złożono jubilatom: druhom Andrzejowi i Cyprianowi. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego spadochronowego „motyla”.

Druhna Ania wręczyła drużynowemu obraz Świętego Machała Archanioła, który harcmistrz Andrzej Woźniczka ze Skawiny przekazał naszej drużynie. Św. Michał jest archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Wierzą, że pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci, a także opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi.

Tradycyjnie harcerze przygotowali symboliczne upominki. Drużynowy druh Cyprian rozdał uczestnikom opłatki, przyszedł czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Po wigilii harcerze przeszli (też tradycyjnie) pod pomnik patrona drużyny generała Stanisława Sosabowskiego, drużynowy wręczył medal „40-ta lecia nadania drużynie imienia generała Stanisława Sosabowskiego” druhowi Marcinowi Dawidowiczowi, który nie mógł być obecny w czerwcu na uroczystym apel, na którym były wręczane pamiątkowe medale.

Pod pomnikiem patrona drużyna podjęła decyzję o uhonorowaniu kilku osób z zagranicy, którzy przyczynili się do rozpropagowania postaci generała Stanisława Sosabowskiego.

Na zakończenie zawiązano harcerski krąg.

Po kręgu starszyzna wybrała sztab 10. Harcerskiej Wyprawy na Uroczystości 80. Rocznicy Bitwy pod Arnhem

Hm. Krzysztof Siwka szef wyprawy

Hm. Grażyna Wójcik

Pwd. Anna Gołębiowska

Pwd. Anna Gibuła

Galeria zdjęć