102 lata skończył Alfons Trocki weteran 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej

wpis w: Wszystko | 0

102 lata skończył (1.12.2023 r.) starszy strzelec Alfons Trocki weteran 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, spadochroniarz wykonał rozkaz generała Stanisława Sosabowskiego.

Weteran Alfons Trocki podczas spotkania z harcerzami w lęborskim hufcu opowiedział pewną historię „w dniu moich urodzin moją kompanię spadochronową w Anglii wizytował generał Stanisław Sosabowski. Dowódca kompanii powiedział generałowi o moich urodzinach, wtedy generał Stanisław Sosabowski podszedł do mnie i życzył mi, co najmniej 102 lata. To dla mnie jest rozkaz” powiedział z uśmiechem Alfons Trocki.

Weteran odwiedził harcerzy w Lęborku trzy razy. W 2017 roku odsłonił wraz z Panią Dorotą Sosabowską pomnik generała Stanisława Sosabowskiego i wręczył Harcerskie Znaki Spadochronowe harcerzom, którzy ukończyli szkolenie spadochronowe. Kolejny oraz przyjechał odwiedzić swojego dowódcę w pierwszą i drugą rocznicę odsłonięcia pomnika generała Stanisława Sosabowskiego w Lęborku.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem generała spotykał się z harcerzami, to był dla nas wielki zaszczyt, rozmawialiśmy w lęborskim hufcu przy ciastku i kawie, słuchaliśmy m. in. o szkoleniu spadochronowym żołnierzy brygady. Pan Alfons Trocki wykonał 12 skoków spadochronowych (2 z balonu i 10 z samolotu Dakota).

Przesłaliśmy życzenia dostojnemu jubilatowi od całej 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów imienia generała brygady Stanisława Sosabowskiego z Lęborka

Galeria zdjęć