Podsumowanie obchodów 40 LECIA NADANIA IMIENIA GEN. STANISŁAWA SOSABOWSKIEGO 7 HDCZB

wpis w: Wszystko | 0

W dniu 7 października w szóstą rocznicę odsłonięcia pomnika gen. Stanisława Sosabowskiego w Lęborku KOMITET OBCHODÓW 40-LECIA NADANIA IMIENIA GEN. STANISŁAWA SOSABOWSKIEGO podsumował swoją działalność.

Harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem gen. Stanisława Sosabowskiego.

W Druh Krzysztof wręczył byłej drużynowej Nikoli Harackiewicz Odznakę Honorową 7 HDCzB. Druhna Nikola, która pełniła funkcję drużynowej w czasie czerwcowych urodzin drużyny wręczyła Medal 40-lecia Nadania Imienia Gen. Stanisława Sosabowskiego osobą, które nie mogły uczestniczyć w czerwcowym apelu.

Druh Grzegorz Fiedorowicz harcerz z zastępu 505, uczestnik uroczystości nadania imienia gen. Stanisława Sosabowskiego naszej drużynie w dniu 25 czerwca 1983 r.

Druh kpt. rez. Adam Pojawa – zastępowy zastępu 506 z lat 80., wojskowy pilot śmigłowców, uczestnik misji w Afganistanie w miesiącach letnich 2011 i 2012 r.

Dariusz Krakowiak –, harcerz z 27 Łódzkiej Drużyny Spadochronowej im. gen. Stanisława Sosabowskiego przyjechał 40 lat temu wraz z drużyną i drużynowym Jackiem Dziedzielą do Lęborka/ Lubowidza na uroczystość nadania imienia naszej drużynie. Były podoficer jednostek specjalnych, kawaler powietrznej i rozpoznania, wojskowy instruktor spadochronowy, uczestnik misji w Iraku.

Na koniec uczestnicy uroczystości zawiązali harcerski krąg, odśpiewali „Bratnie Słowo” i udali się do hufca na słodki poczęstunek, w trakcie którego podsumowano działalność komitetu obchodów 40-lecia, przyjęto sprawozdanie finansowe i podjęto decyzję o samorozwiązaniu.

Galeria zdjęć