Ogólnopolska Jesienna Gra Polowa 6 – 8 października 2017

wpis w: Wszystko | 0

regulamin JGP 2017

7 Harcerską Drużyną Czerwonych Beretów im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego w Lęborku zaprasza na Ogólnopolską Jesienną Grę Polową w Lęborku w dniach 6 – 8 października 2017 roku.

Ogólnopolska Jesienna Gra Polowa jest imprezą o charakterze patriotyczno-obronnym, organizowaną przez naszą drużynę od ponad 30 lat – zawsze około rocznicy bitwy pod Arnhem w Holandii, w której w 1944 roku wzięła udział 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa (1 SBS) pod dowództwem gen. Stanisława Sosabowskiego – od 34 lat bohatera 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów.

Co roku na OJGP przyjeżdżają harcerze – pasjonaci Wojska Polskiego i historii 1 SBS z całej Polski.

W programie m. in. gra terenowa (trasa specjalnościowa i bieg harcerski), ćwiczenia na terenie 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego „Niebieskie Berety”, strzelanie dynamiczne, pokaz służb mundurowych: Jednostki Wojskowej FORMOZA , Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji, piknik militarno-historyczny, grupy rekonstrukcyjne (1SBS), wystawa w Muzeum o generale Stanisławie Sosabowskim, kominek, nauka marszu spadochronowego, spotkanie z ciekawymi gośćmi i niespodzianka !!!

Kulminacją programu będzie uroczystość odsłonięcia pomnika generała brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego w Lęborku.

Informacje o Ogólnopolskiej Jesiennej Grze Polowej są umieszczona na stronie: https://7hdczb-lebork.pl/jesienne-gry-polowe/

 

Społeczny Komitet Budowy Pomnika generała brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego w Lęborku składający się z byłych i obecnych harcerzy 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. oraz z drużyn harcerskich noszących imię generała Sosabowskiego lub 1 SBS prowadzi zbiórkę na budowę pomnika generała Sosabowskiego. Prosimy o wsparcie naszej harcerskiej inicjatywy.

Wszelkie informacje o budowie pomnika są umieszczona na stronie: https://7hdczb-lebork.pl/pomnik/

 

link do informatora: https://issuu.com/7hdczb/docs/dokument44__2__165c2f110a8e11

link do ankiety zgłoszeniowej: https://www.survio.com/survey/d/E2G8K4Y2N4I9V2G5U