Harcerski Kurs Spadochronowy

wpis w: Wszystko | 0

W dniach 3-5 września 2021r. starszyzna harcerska z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im generała Stanisława Sosabowskiego Hufca ZHP Lębork uczestniczyła w kursie spadochronowym. Szkolenie zorganizował Aeroklub Kujawski.

Po przeszkoleniu teoretycznym i praktycznym zakończonym egzaminem przyszedł czas na wykonanie trzech skoków spadochronowych, czyli wyskoczenie z samolotu JAK 12 na wysokości 1000m.

Wśród starszyzny harcerskiej była też dwójka nastoletnich harcerzy: drużynowa Patrycja Lubańska i funkcyjny zastępu Paweł Jasiński. Druhna Patrycja i druh Paweł skakali razem ze swoimi ojcami, także w przeszłości czynnymi harcerzami z tej samej drużyny.

Z tego grona harcerzy po raz pierwszy skakali na spadochronie: Patrycja Lubańska, Paweł Jasiński, Monika Odrowąż-Piramowicz, Piotr Ostrowski i Marcin Dawidowicz.

Dla starszyzny harcerskiej było to wieloletnie, do tej pory niezrealizowane marzenie. Harcmistrz Krzysztof Siwka powtórzył trzy skoki spadochronowe sprzed 41 laty. Dodatkową atrakcja była możliwość odbycia lotu na dwumiejscowym szybowcu SZD-9 Bocian.

Wyjazd zorganizowała Danusia wraz z Marcinem. Dziękujemy.

W historii lęborskiej 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów zostało przeszkolonych 47 harcerskich spadochroniarzy.

Zapraszamy do odwiedzenia linku:

https://www.lebork.pl/aktualnosci/harcerscy-spadochroniarze/