Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej dla 7. Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego

wpis w: Wszystko | 0

W ramach certyfikatu wyróżniane są osoby i instytucje najbardziej zasłużone w rozwoju gospodarczym, społecznym i kulturalnym regionu w danym roku, co przekłada się na efekt promocyjny obszaru powiatu lęborskiego poza jego granicami.

Uroczysta gala nagród przyznawanych przez Zarząd Powiatu Lęborskiego, połączona z przyznaniem wyróżnień Naczelnej Organizacji Technicznej i inauguracją XXXIX Lęborskich Dni Techniki odbyła się na auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.

Nagrodę specjalną za 2023 rok – Statuetkę lwa otrzymała 7. Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego za organizację rocznicowych obchodów 40-lecia drużyny i towarzyszących jubileuszowi imprez. Nagrodę odebrali pwd. Agata Spretka i hm. Krzysztof Siwka. Druh Krzysztof powiedział, że ubiegłoroczne święto 40-lecia nadania imienia gen. Stanisława Sosabowskiego drużynie, było podsumowaniem służby prawie pięciuset harcerzy z drużyny, którzy przez ponad czterdzieści lat nieprzerwanie przywracali pamięć o bohaterskim generale Stanisławie Sosabowskim.

Galeria zdjęć