Wigilia drużyny i wręczenie Harcerskiego Znaku Spadochronowego

wpis w: Wszystko | 0

Jak co roku harcerze zaprosili na wigilię starszyznę drużyny. Podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, wspominaliśmy. Tradycyjnie harcerze przygotowali symboliczny upominek dla starszyzny. W tym roku otrzymaliśmy „7” z masy … ?

Na zakończenie udaliśmy się pod pomnik naszego patrona generała Stanisława Sosabowskiego i uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia Harcerskiego Znaku Spadochronowego druhowi Emilowi (dawniej zastępowemu zastępu 506 „Czerwone Diabły”). Druh Emil odbył szkolenie spadochronowe i wykonał trzy skoki spadochronowe. Znak Spadochronowy wręczał druh „Jojo” – weteran…

Druhna Marta i druh Jakub otrzymali zaległe legitymacje potwierdzające nadanie w 2017 roku Harcerskich Znaków Spadochronowych. Tak tworzymy tradycję – po raz trzeci pod pomnikiem naszego patrona generała Stanisława Sosabowskiego – twórcy wojskowego spadochroniarstwa wręczane są Harcerskie Znaki Spadochronowe.

Na zakończenie uroczystości także tradycyjne laszowanie, czyli tzw. „spadochronowy motyl” (ponad 35 letnia tradycja w naszej drużynie) nowym skoczkom, nowemu drużynowemu i zastępowym (wcześniej nie było okazji). Na koniec gratulacje, harcerski krąg i odśpiewanie „Bratniego Słowa”. Czuliśmy się jak harcerskiej wielopokoleniowej rodzinie.

Galeria zdjęć