Podziękowanie od Pani Doroty Sosabowskiej z Portugalii

wpis w: Wszystko | 0

Pani Dorota Sosabowska w imieniu rodziny generała Franciszka Stanisława Sosabowskiego przesłała naszej drużynie piękne i wzruszające podziękowanie za wieloletnią, niestrudzoną pracę i zaangażowanie w upamiętnianiu 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, Cichociemnych-Spadochroniarzy AK i naszego patrona generała Stanisława Sosabowskiego.

Podziękowanie otrzymali również:

Witold Namyślak Burmistrz Miasta Lęborka. Za wieloletnie wsparcie lęborskich harcerzy w przywracaniu pamięci i popularyzacji historycznej prawdy o generale Stanisławie Sosabowskim i Cichociemnych Spadochroniarzach Armii Krajowej poprzez zaangażowanie i pomoc w organizacji m. in.:

nadania sztandaru 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. generała Stanisława Sosabowskiego 07.10.2007 r.;

Lęborskiego Tygodnia Pamięci o generale Stanisławie Sosabowskim 17-23.09.2012;

Harcerskich Capstrzyków Niepodległości pod pomnikiem generała Stanisława Sosabowskiego 2017, 2018, 2019;

Lęborskich Dni Pamięci o gen. Stanisławie Sosabowskim 2017;

budowy pomnika generała Stanisława Sosabowskiego

oraz pomocy w sfinansowaniu wyjazdu 25 harcerzy z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. generała Stanisława Sosabowskiego z Lęborka na obchody 70 Rocznicy Bitwy pod Arnhem w Holandii w dniach 17-22.09.2014 i 70 osobowej reprezentacja lęborskich harcerzy i instruktorów na obchody 75 rocznicy Market Garden do Holandii w dniach 19-22.09.2019r.

Jarosław Litwin – Przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku. Podziękowanie dla Rady Miasta Lęborka za zrozumienie i przychylność w rozpatrzeniu trzech wniosków lęborskich harcerzy dotyczących:

– nadania ulicy nazwy generała Stanisława Sosabowskiego (2007r.),

– udostępnienia miejskiego terenu pod pomnik generała Stanisława Sosabowskiego (2017r.),

 – nadaniu rondu nazwy Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej (2020r.)

Podziękowanie otrzymał również hm. Krzysztof Siwka za ponad ćwierć wieku pracę wkładaną w wychowanie młodych pokoleń Polaków i w odkrywaniu prawdy historycznej i upamiętnianiu 1 SBS, Cichociemnych i generała Stanisława Sosabowskiego.

My harcerze i instruktorzy stawiamy sobie wyzwania i realizujemy je nie licząc na podziękowania, traktujemy naszą pracę, jako służbę. Ale te podziękowania płynące od osób nam szczególnie bliskich, bo związanych z naszym patronem są dla nas wyjątkowe. W codziennej pogoni za sprawami doczesnymi pozwalają na zatrzymanie i chwilę refleksji, że chyba wspólnie nie zmarnowaliśmy tego czasu, kształtując przez lata siebie i innych.

Dziękujemy Pani Doroto i wspominamy chwile dla nas bardzo wzruszające, kiedy trzy lata temu razem z weteranem brygady Strzelcem Alfonsem Trockim odsłoniła Pani pomnik generała Stanisława Sosabowskiego w Lęborku.