Jesienna Gra Polowa 2019

wpis w: Wszystko | 0

W 11 – 12 października 2019 r, odbyła się Jesienna Gra Polowa. W tym roku aura nie sprzyjała uczestnikom gry. Mimo ciągłego deszczu harcerze zrealizowali wszystkie punkty programu.

Rozpoczęliśmy jesienną od zajęć w Państwowej Straży Pożarnej oraz pokazów pojazdów militarnych udostępnionych bezpłatnie przez firmę Amkus w Lęborku. Druh Leszek i Krzysiek wraz z rekonstruktorami omawiali poszczególne modele historycznych pojazdów wojskowych i prezentowali repliki broni strzeleckiej. Chętni mogli poczuć się jak pancerniacy podczas przejażdżki czołgiem i transporterami opancerzonymi. Po pokazach w Lęborku pojechaliśmy do Luzina, gdzie po zakwaterowaniu rozpoczęliśmy warsztaty z płetwonurkiem. W sobotę 13 patroli udało się na trasę, gdzie na uczestników czekały takie atrakcje jak tor przeszkód, wyznaczanie azymutu, wspinanie się po drzewach, ratowanie spadochroniarza – punkt pierwszej pomocy, nadawania wiadomości morsem. Druga część dnia polegała na zwiedzaniu Muzeum Technik Wojskowych „Gryf”. Największą atrakcją była przejażdżka wozem gąsienicowym BAT-M po czołgowisku i zwiedzanie schronu dowodzenia. Wieczorem odbyły się warsztaty ze skoczkiem spadochronowym oraz z pierwszej pomocy stosowanej w wojsku z instruktorami z lęborskiej „7”. Pierwsze miejsce zdobyła 77 Harcerska Drużyna „Żywioły, drugie miejsce zdobyła 13 Drużyna Harcerska „Pozytywnie Zakręceni” im. Roberta Baden Powella, a trzecie miejsce 7 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego. Gratulujemy!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się z organizację Jesiennej – Agnieszka.

Organizację Jesiennej Gry Polowej dofinansowano w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa oraz środków Gminy Miasta Lębork.

Galeria zdjęć