Jesienna Gra Polowa 10-12.10.2014

wpis w: Wszystko | 0

W dniach 10-12.10.2014 r. harcerze z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego zorganizowali kolejną edycję Jesiennej Gry Polowej.  W organizacji pomogli nam również harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego, za co bardzo im dziękujemy. Cała impreza odbywała się w Nowej Wsi Lęborskiej oraz w Lęborku. Przybyli do nas harcerze z Lęborka oraz ze Szczecina i Malborka.

Jesienną Grę Polową rozpoczęliśmy w piątek blokiem zajęć. Można było zapoznać się z zasadami, które napędzają całą machinę geocatchingu, cofnąć się kilka lat wstecz i przywrócić wspomnienia, które widnieją na kartach wystawy. Istniała możliwość strzelania z wiatrówek i łuków. Zabawy nigdy za wiele. Zabawy integracyjne oraz tańce dostarczyły wielu uśmiechu i radości uczestnikom, jak i organizatorom. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz szkolenie alpinistyczne dało lekki przedsmak kolejnego dnia. Wieczorem uczestnicy wzięli udział w kominku pt. „Pamięci generała Stanisława Sosabowskiego”. Dla wszystkich nocnych marków przewidziany był maraton filmowy.

Sobota obfitowała w różnorodność. Od samego rana udaliśmy się do 1 Lęborskiego Batalionu zmechanizowanego „niebieskie berety” i uczestniczyliśmy w pokazie sprzętu wojskowego, gdzie można było przejechać się Bojowym Wozem Piechoty, rozłożyć i złożyć karabinek szturmowy wz. 96 Beryl,  wypróbować swoją celność oraz spostrzegawczość i pamięć.  Każdy z patroli przeszedł przez wszystkie stanowiska, a potem ruszył w trasę. Zadania na punktach wymagały zgrania zespołu, zaradności i kreatywności, sprawdzały również wiedzę harcerską. Ciekawą atrakcją był most linowy czy też przeprawa przez rzekę pontonem, a to tylko część z tego co się działo. Po powrocie do szkoły na wszystkich czekał gorący posiłek, a potem na uczestników czekały kolejne atrakcje: paraglajt, wspinaczka na skrzynki, jazda quadem oraz pokaz służb mundurowych. Były to m.in. pokaz sprzętu: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej. Wszyscy mogli zadawać pytania, doświadczyć co odczuwa więzień zakuty w kajdanki , czy siedzący w izolatce więźniarki. Zaraz po pokazach 7 HDCzB zaprosiła wszystkich chętnych na koncert zespołu, który umilał nam chwile, przypominając o harcerskich ideałach. Pokazy spadochronowe prowadzone przez pana Mirosława Wiszomirskiego z aeroklubu słupskiego były bardzo ciekawe i przybliżyły działanie spadochronu oraz uczucia doświadczane przez skoczków podczas skoków spadochronowych.. Zaraz po tym wyruszyliśmy do Obliwic na biesiadę. Wielu powróciło do miejsca zakwaterowania z podwojonymi siłami, a dzięki zabawom integracyjnym, takimi jak sumo, czy jazda na byku,  każdy mógł się jeszcze bardziej zapoznać. Sobota była pełna wrażeń, które mamy nadzieję, zagwarantowała masę wspomnień.

Niedzielę rano rozpoczęliśmy śniadaniem oraz apelem, podczas którego wręczone zostały nagrody za bieg terenowy. Wszystkie miejsca na podium zajęły patrole ze Szczecina: 64 Obronna Drużyna Starszohacerska „Cień” oraz 64 Próbna Drużyna Wędrownicza „Caligo”. Gratulujemy!

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nikogo nie zabraknie, a będzie was tylko więcej! Mamy nadzieję, że wam się podobało w każdym calu. Zapraszamy już za rok!

sam. Agata Grochała

Galeria zdjęć