128 rocznica urodzin generała Sosabowskiego – 8.05.2020r.

wpis w: Wszystko | 0

Przedstawiciele harcerzy z lęborskiej 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów w rocznicę urodzin generała Stanisława Sosabowskiego – 8 maja 2020 r. i w dzień imienin swojego patrona wyczyścili pomnik i posprzątali trawnik. Po wyczyszczeniu pomnika delegacja drużyny w osobach drużynowej dh. Patrycji i przybocznej dh. Nikoli zapaliła znicze i oddała hołd swojemu generałowi.

W otoczeniu pomnika pięknie zakwitły tulipany o nazwie „Generał Sosabowski”, które harcerze posadzili we wrześniu ubiegłego roku.

Odmianę tulipanów wyhodowaną kilka lat temu w Holandii o nazwie „Generał Sosabowski” harcerze zakupili będąc w Holandii na obchodów 75. Rocznicy Bitwy pod Arnhem.

Harcerze z lęborskiej 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów w rocznicę śmierci generała Sosabowskiego – 25 września 2019 r. posadzili tulipany o nazwie „Generał Sosabowski” pod pomnikiem swojego patrona.

Będąc w Holandii na obchodów 75 Rocznicy Bitwy pod Arnhem zakupili odmianę tulipanów wyhodowaną kilka lat temu w Holandii o nazwie „Generał Sosabowski”.

Jednocześnie wyczyścili pomnik i posprzątali trawnik. Po wyczyszczeniu pomnika delegacja drużyny zapaliła znicze i oddała hołd swojemu generałowi.

Galeria zdjęć